Česky | English | Deutch | Italiano

Vozový park

tvoří 55 vozových jednotek. Tímto je zaručena maximální variabilita vozového parku. Nabízíme přepravu zboží od 1 europalety až po 38 europalet. Od kusových zásilek, až po velkoobjemové přepravy do 120 cbm. Většinu vozidel tvoří vozidla valníková a to jak sólo vozidla, tak soupravy těžké a návěsové. Část parku zaujímají vozidla návěsového typu osazená izotermickou samonosnou celoplastovou skříňí vybavenou izolací s koeficientem prostupu tepla k= 0,3 W.m-2.K-1 vybavené mrazírenskými agregáty pro dopravu hlubokomražených potravin s možností chlazení nebo ohřevu za jízdy.

Variabilitu vozového parku zaručujeme možnou kombinací vozových jednotek a to od sólo vozidel, přes plachtové kamiony a FRIGO kamiony, až po těžké soupravy o objemu 120 cbm, 38 europalet. Máme i FRIGO kamiony s dělící příčkou a dvoupatrové FRIGO kamiony. Návěsová technika i těžké soupravy valníkové jsou rozděleny do dvou skupin.

Do první skupiny patří zejména vozidla vybavená klasickými bočnicemi s celními očky a plachtou doplněnou celní šňůrou. Samozřejmostí je shrnování plachty pro možnost nakládky jeřábem. Do druhé skupiny patří vozidla s nezávisle stahovatelnou plachtou na bocích a střeše, která jsou nazývána v angličtině Courtain Sider nebo německy Schiebeplane.

Tyto vozidla umožňují naložit náklady o celkové šířce do 2,48 - 2,55 m. U většiny našich těžkých vozidel je vnitřní výška nakládacího prostoru 3,00 m s možností přizvednutí stropu při nakládce - vykládce zboží.

Všechna vozidla jsou standardně vybaveny mobilními telefony, radiostanicemi a moduly GPS (Global Positioning System). Tímto je zaručena okamžitá, či nepřetržitá kontrola pohybu vozidel - zboží od naložení, až do doby doručení ke konečnému příjemci. Monitorovací zařízení zaručuje podrobné a přesné časové a geografické údaje, ujetou vzdálenost a dobu jízdy. Všechna naše vozidla jsou monitorována na centrálním pultu dispečinku společnosti. Vzhledem k tomu jsme schopni podávat velmi podrobné a přesné údaje o průběhu přepravy zboží.

Další standardní výbavou valníkových a izotermických návěsů a velkoobjemových souprav je výbava pro přepravu nebezpečného zboží ADR. Tímto je zajištěna maximální flexibilita k požadavkům našich zákazníků.

Všechny nákladní vozy našeho vozového parku jsou zn. DAF

Snahou naší společnosti je co nejméně zatěžovat životní prostředí.

V tomto ohledu neustále obnovujeme vozový park novými vozy. Doposud jsme dosáhli významného výsledku, že 50% našeho vozového parku splňuje evropskou emisní normu EURO 5 a 50% EURO 6.

Na všechna vozidla, která zajišťují přepravu zboží je sjednáno pojištění na přepravovaný náklad do výše deset miliónů CZK.

Všichni řidiči naší společnosti jsou podrobeni pravidelným lékařským prohlídkám, pravidelným školením odborné způsobilosti a bezpečnosti práce. Řidiči vozidel pro přepravu ADR prochází pravidelně příslušným školením o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí.

7 8 9
 

Copyright (c) 2006 Pavel Pospíšil